Покажете како:

Интернет продавница ХАРАСТУХЛ

Ги прикажува сите 10 резултати

XXL канцелариски столици

На корпулентните луѓе им требаат еластични канцелариски столици. Во нашата категорија XXL канцелариски столици, тешките луѓе ќе го најдат вистинскиот вртлив стол за канцеларијата. Без разлика дали е извршен стол или тежок стол, XXL канцелариски столчиња од ХАРА CHAIR се ергономски, ортопедски и здрави. Бидејќи: Тие овозможуваат движење седејќи. Нашите канцелариски столици XXL се погодни за високи луѓе од 95 метри и за тешки лица со тежина до 120 килограми. Со тешка база за дополнително наплата, нашите канцелариски столици XXL може да се полнат и до максимум 150 килограми.

XXL канцелариски столици за тешка категорија

Само изгледа добро кога ќе седнеш. На канцелариски стол XXL од ХАРА CHAIR дури и најтешките се чувствуваат лесно како пердув. Потопете се назад и опуштете се пред компјутерот, елегантно поставете ги лактите на потпирачите за подлактицата и оставете ја главата да падне во потпирачот за глава. Опуштената работа може да биде толку лесна на удобен канцелариски стол. Нашите канцелариски столчиња XXL се одржливо решение за луѓе со прекумерна тежина. Тие се цврсто направени и имаат елегантна линијаnieи да се направи удобно долго седење. На крајот на краиштата, повисоките луѓе имаат многу специфични барања кога станува збор за канцелариски стол. Пред сè, безбедноста и долговечноста се важни. Тркачите треба да бидат стабилни, плинската пружина екстра висока и ткаенината на капакот на седиштето особено тешко истрошена. Исто така и рамката на канцелариските ротирачки столчиња од HARA CHAIR е многу стабилен и може да издржи многу. Максималната дозволена тежина на канцелариските столици XXL во извршната фотелја, моделот CAE, може дури и да се зголеми од инаку вообичаените 120 килограми на максимум 150 килограми со тешка основа. Ние можеме да ја снабдуваме тешката база како додаток на барање со дополнително наплата.

Движења седејќи на тешки столици

Секој што поминува повеќе од осум часа на биро секој ден, седи рамно на нивните интервертебрални дискови. Стегнато круто помеѓу седиштето и потпирачот за грб, во одреден момент 'рбетот се чувствува како да е компресиран. Длабокото сврзно ткиво се појави, мускулите се напнати, иритираните нерви се воспалени, се заканува лумбаго. Динамични канцелариски вртливи столици XXL од ХАРА CHAIR затоа беа специјално развиени за да се промовира здравјето на грбот и да се поддржат 'рбетот и карлицата. XXL канцелариски столици од ХАРА CHAIR индивидуално се прилагодуваат и можат да се прилагодат на телесниот раст за оптимално седење. Ергономската висина на седиштето може да се прилагоди од 43 до 60 сантиметри, во зависност од големината на телото. Седиштето е дарежливо широко 50 сантиметри и исто толку длабоко. Уште повеќе: со поделеното седиште, ХАРА CHAIR подвижната седница. Поделените модули за седишта избегнуваат каков било притисок врз опашката, се прилагодуваат динамично на движењата на 'рбетот и ја промовираат циркулацијата на крвта во целата карлица и областа на грбот. Интервертебралните дискови можат дури и да се регенерираат додека седат поради импулсите на движење.

Долги периоди на седење без проблеми со грбот

Развиен особено за долги периоди на седење во канцеларија, патентирано, поделено место во сите модели на канцелариски столици ХАРА CHAIR интегриран. Се разликува само ергономската потпора за грб. Моделот CAE е класичен меѓу канцелариските столчиња XXL. Извршната фотелја е речиси предодредена за високи и тешки луѓе благодарение на високиот потпирач за грб и стабилната конструкцијаniert. Ергономскиот облик на CAE со мала лумбална потпора го поддржува долниот дел на лумбалниот предел како и рамениот појас. Дарежливиот тапацир уште повеќе ја зголемува удобноста на седиштата. И: со тешка основа, дозволената максимална тежина може да се зголеми дури и до 150 килограми. Сите останати канцелариски столчиња од HARA CHAIR (исто така: NIE, ZEN, ZEN-LS, NWL) поддржува тешки корисници до максимум 120 килограми или до 150 килограми со тешка основа за дополнително полнење.

Слично на извршниот стол на CAE, на пример, ZEN исто така го поддржува целиот грб и особено лумбалниот регион со лесна лумбална поддршка. Потпирачот за грб со оптички класик ја поддржува природната S-крива на 'рбетот. ХАРА CHAIR ZEN-LS дури има и интегрирана поддршка на лумбалниот дел во долниот дел на грбот. Оваа вградена перница го олеснува лумбалниот 'рбет кога седите. ZEN-LS со интегрирана поддршка за посилна лордоза е дизајниран за луѓе со силен шуплив грб или после хернијален диск.

Патентиран, поделено седиште и грб

Моделите се сосема различни NIE и NWL: Канцелариските столови со речиси футуристички изглед се опремени со поделено седиште и потпирач за грб. Како и двата модула на седиштата, двете крила на потпирачот за грб автоматски се прилагодуваат на индивидуалните движења. Ова овозможува динамично седење - многу часови. Карлицата се снабдува со повеќе крв, интервертебралните дискови се масираат со постојани движења и се спречуваат болки во грбот поврзани со напнатост. Специјално за компјутерските играчи и гејмерите кои седат пред компјутер речиси цел ден NIE и NWL затоа исклучително популарни.

Исто како ХАРА CHAIR Моделите ZEN и ZEN-LS се исто така двете канцелариски столчиња XXL NIE и NWL изградена за силни луѓе до 120 килограми. Со тешка основа за доплата, дозволената максимална тежина може да се зголеми дури и до 150 килограми за овие модели.

Чекорот кон ергономски дизајнираното работно место се исплати. XXL канцелариски столици од ХАРА CHAIR за луѓе со прекумерна тежина беа специјално развиени за повеќе движење во канцеларијата. Со користење на канцелариски столици од ХАРА CHAIR Промовирајте динамично седење и на тој начин спречувајте болки во грбот и хернијални дискови, намалете ја изгубената работа и отсутните денови во канцеларијата.

Кој модел е канцеларискиот стол XXL зависи од вашите лични барања. Тежината на телото игра улога, како и индивидуалните симптоми. Ако веќе сте имале хернијален диск во лумбалниот 'рбет, може да имате корист од лумбалната поддршка. Можете сами да дознаете дали сметате дека S-облогата во долниот дел на грбот е удобна дома со завиткан пешкир или перница.

Нарачајте во ХАРА CHAIR Интернет продавница за вашиот канцелариски стол XXL. Нашиот персонал со задоволство ќе ве советува или ќе ве контактира веднаш по телефон или е-пошта. Известете ни ја вашата висина и тежина. И ако страдате од проблеми со грбот, оваа информација би била релевантна и за избор на вистинска канцеларија за вртлив стол.

Willе провериме дали ја барате вистинската ХАРА CHAIR Модел Ние сакаме да осигураме дека канцеларискиот стол XXL ги исполнува вашите ергономски и ортопедски барања. Ние ќе ви го испратиме вашиот здравствен стол само по консултација.