ХАРА CHAIR NIE 04

Краток опис

 769,00

Beschreibung

ХАРА CHAIR-Класичен за секого

ХАРА CHAIR, модел NIE, караванnieRT динамично седење со футуристички дизајн. Патентираното седиште ги исполнува сите барања поставени на ергономски канцелариски стол. Хитот меѓу здравите канцелариски столови нуди оптимална удобност за седење за осум до дванаесет часа. И по половина ден седите удобно. „Седејќи во движење“ го овозможува тоа. Поделеното седиште е флексибилно, автоматски се прилагодува и оптимално се прилагодува на аголот на карлицата. Задните перничиња се исто така подвижни и се прилагодуваат на грбот во зависност од седечката положба. За најдобра можна удобност, задните перничиња може да се прилагодат во висина и ширина. Поделениот потпирач за грб ги поддржува рамениот појас и вратот и на тој начин спречува напнатост.

За кого е моделот? NIE погоден?

Das Modell NIE е погоден за секој кој седи многу. Без разлика дали сте во канцеларија или дома пред бирото, можете да седите на оваа ергономска компјутерска столица многу долго. Оваа ХАРА CHAIR е идеално столче за гејмер, направено со часови седење на компјутер. Па дури и луѓето кои се од еден до деведесет и пет метри сè уште можат удобно да паднат. СТОЛИТЕ HARA се многу стабилни и можат да се натоварат до 95 килограми. Со тешка основа за дополнително полнење, HARA CHAIRS може да се натоварат дури и до 120 килограми. Ергономската висина на седиштето може да се прилагоди од 150 до максимални 43 сантиметри. Многу канцелариски столчиња стандардно може да се прилагодат само на максимум 60 сантиметри.

Она што го разликува ХАРА CHAIR NIE од?

Седиштето и потпирачот за грб се поделени и овозможуваат динамично седење. За разлика од канцелариските столици со крута плоча за седишта, подвижните модули за седишта од ХАРА го избегнуваат CHAIR каков било притисок. 'Рбетниот столб и опашката се олеснуваат, интервертебралните дискови се поштедени, се промовира циркулацијата на крвта во задникот и се спречуваат хемороидите. Нозете за спиење се минато со овој канцелариски стол. Многу додатоци обезбедуваат удобност. Закачалка за палто е интегрирана во потпирачот за грб на кој можете да закачите јакна, чанта или ранец. Екстра долгиот потпирач за глава прилагодлив на висина исто така може да се отстрани доколку е потребно. Големите тркала од 50 милиметар се од ХАРА CHAIR Стандардно така што канцеларискиот стол може лесно да се поместува дури и на нерамни површини.

Кои верзии постојат?

Das Modell NIE е покриен со полиестерска ткаенина и е достапен во осум бои (црна 01, бензин 02, антрацит сива 03, портокалова 04, морнарица 05, бордо 06, тревна зелена 08, црвена 00R). Моделот NWL е обложен со имитација на кожа и е достапен во три бои (беж М-116, црна М-117, кафеава М-120). Двата материјали, полиестерската ткаенина и вештачката кожа, лесно се чистат и особено дишат благодарение на нивната саќе структура. Во потпирачот за грб и седиштето се користи специјална пена, чии климатски ламели имаат ефект на регулирање на топлината и ја намалуваат влажноста. Корисникот секогаш се чувствува удобно.

Кои се алтернативите?

Во случај на проблеми со интервертебрален диск или изразен шуплив грб, се препорачува здравствен стол со силна (видете го моделот ZEN-LS) или светло-лумбална подлога (видете модели ZEN, CAE).

Како можам да избегнам статички електрицитет?

Yourе добиете антистатички ланец со вашиот канцелариски стол. Го закачувате овој ланец на основата така што ќе го допре подот. Антистатичкиот ланец е потребен само за одредени подови, обувки и работа со чувствителни електронски компоненти. Спречува можни електрични удари кога седите на канцелариското столче.

Колку чини столот?

Цената за ХАРА CHAIR Modell NIE моментално изнесува 769,00 евра бруто, со поштарина и пакување. Ергономските канцелариски столчиња од HARA CHAIR се доставуваат до вашиот дом бесплатно низ цела Европа. Пратката може да се следи во кое било време со користење на број на пратка.

Дава ХАРА CHAIR Попусти?

За поголеми нарачки, ХАРА CHAIR нивоа на попуст:

  • од 2 до 20 канцелариски столици: 10 проценти попуст
  • Од 21 канцелариска фотелја: 15 проценти попуст

Може ли да купувам и без ДДВ?

Доколку сте со живеалиште во рамките на Европската унија и имате европски идентификациски број за данок на промет (број на ДДВ. Испорака без данок во рамките на заедницата), тогаш ние автоматски не ви наплаќаме 19% данок на промет за време на процесот на плаќање. Погледнете ја и оваа врска: Идентификациски број на ДДВ

Ако имате европски идентификациски број за данок на промет, напишете го кога нарачувате под избор на земја во полето за внесување: „Доколку е достапно, внесете го вашиот европски идентификациски број за данок на продажба (бр. ДДВ, испорака без данок во заедницата)“ . Нашата веб-страница потоа автоматски ќе ви ја покаже цената на набавката нето без 19% ДДВ - под услов да е внесена правилно вашата ДДВ-идентификација. Полето за внесување на ДДВ-лична карта бр. се отвора само ако изберете земја од Европската унија при избор на земја.

Ако живеете во земја надвор од Европската унија (на пример, Швајцарија, Норвешка, Лихтенштајн или САД), исто така ќе ви биде прикажана нето-откупната цена без 19% ДДВ откако ќе ја изберете земјата. Во овој случај не е потребно да се внесе број на ДДВ.

Дали добивам гаранција?

Законската гаранција е две години. Имаме резервни делови на залиха надвор од гарантниот период. Испратете ни фотографија од дефектот и ние ќе ви ги испратиме соодветните додатоци.

Како можам да добијам фактура?

Со секоја нарачка од ХАРА CHAIR Оригиналната фактура е секогаш приложена во полето и ќе ви биде испратена во исто време преку е-пошта приложена со бројот за следење. ДДВ е прикажан одделно на фактурата.

Што ако канцеларискиот стол не одговара?

Може да го испратите канцеларискиот стол назад за нас за 35 евра во законскиот рок од две недели. ХАРА ја организира повратната пратка CHAIR.

дополнителни информации

Modell

NIE 04

Корица

Ткаенина од полиестер (многу робусна со отвори за вентилација што дишат)

Капацитет на оптоварување (максимум)

Може да се наполни до 120 кг., со тешка основа за доплата до 150 кг.

Боја

Потпирач за глава и перница за седиште 01 црна, перница за грб 04 портокалова

Ширина на седиштето

50 см

Длабочина на седиштето

50 см

Висина на седиштето

-43 60 см

Прилагодување на висината

Гасен лифт (прилагодлив за бесконечно висина)

Вкупна висина

-111 123 см

База

Хромирана основа

ролна

5x 50 mm двојни тркала, сопирани во зависност од товарот

Тежина

27 кг

Гарантира

2 години

Се препорачува за 8 до 12 часа дневно седење.

Сите цени вклучуваат испорака и пакување каде што е применливо.